Themes - Twenty Twenty-One - en to sq_AL translation catalogue (138 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Twenty-One is a blank canvas for your ideas and it makes the block editor your best brush. With new block patterns, which allow you to create a beautiful layout in a matter of seconds, this theme’s soft colors and eye-catching — yet timeless — design will let your work shine. Take it for a spin! See how Twenty Twenty-One elevates your portfolio, business website, or personal blog.
sq_AL: Twenty Twenty-One është një kanavacë e zbrazët për idetë tuaja dhe e bën përpunuesin e blloqeve penelin tuaj më të mirë. Me rregullsi të reja blloqesh, që ju lejojnë të krijoni në sekonda një skemë të hijshme, ngjyrat e buta të kësaj teme dhe dizajni tërheqës — por që s’plaket — do ta lërë veprën tuaj të shkëlqejë. Bëjini një provë! Shihni se si shpie më lart Twenty Twenty-One portofolin, sajtin e biznesit apo blogun tuaj personal.

en: Older <span class="nav-short">posts</span>
sq_AL: <span class="nav-short">Postime</span> më të vjetra

en: Newer <span class="nav-short">posts</span>
sq_AL: <span class="nav-short">Postime</span> më të reja

note: translators: %s: Twenty Twenty-One support article URL.
en: Dark Mode is a device setting. If a visitor to your site requests it, your site will be shown with a dark background and light text. <a href="%s">Learn more about Dark Mode.</a>
sq_AL: Mënyra e Errët është një rregullim te pajisja. Nëse e kërkon një vizitor në sajtin tuaj, sajti juaj do të shfaqet me një sfond të errët dhe tekst të çelët. <a href="%s">Mësoni më tepër rreth Mënyrës së Errët.</a>

en: Dark Mode can also be turned on and off with a button that you can find in the bottom corner of the page.
sq_AL: Mënyra e Errët mundet edhe të çaktivizohet dhe aktivizohet me një buton, të cilin mund ta gjeni në cepin e poshtëm të faqes.

en: This website uses LocalStorage to save the setting when Dark Mode support is turned on or off.<br> LocalStorage is necessary for the setting to work and is only used when a user clicks on the Dark Mode button.<br> No data is saved in the database or transferred.
sq_AL: Ky sajt përdor LocalStorage për të ruajtur rregullimin që kontrollon kur punon ose jo mbulimi për Mënyrën e Errët.<br> LocalStorage është i nevojshëm për funksionimin e rregullimit dhe përdoret vetëm kur një përdorues klikon mbi butonin Mënyrë e Errët.<br>S’ruhen të dhëna në bazën e të dhënave, as shpërngulen të tilla.

en: Suggested text:
sq_AL: Tekst i këshilluar:

en: Twenty Twenty-One uses LocalStorage when Dark Mode support is enabled.
sq_AL: Twenty Twenty-One përdor LocalStorage, kur është aktivizuar mbulimi për Mënyrën e Errët.

en: Dark Mode support
sq_AL: Mbulim për Mënyrë të Errët

en: Learn more about Dark Mode.
sq_AL: Mësoni më tepër mbi Mënyrën e Errët

en: To access the Dark Mode settings, select a light background color.
sq_AL: Që të hyni te rregullimet për Mënyrën e Errët, përzgjidhni një ngjyrë të çelët sfondi.

en: Colors & Dark Mode
sq_AL: Ngjyra & Mënyra e Errët

[ctx: Label for sticky posts]
en: Featured post
sq_AL: Postim i zgjedhur

[ctx: Post password form]
en: Submit
sq_AL: Parashtrojeni

[ctx: Post password form]
en: Password
sq_AL: Fjalëkalim

[ctx: Added to posts and pages that are missing titles]
en: Untitled
sq_AL: Pa titull

[ctx: Customizer control]
en: Background color
sq_AL: Ngjyrë sfondi

note: translators: %s: WordPress Version.
en: This theme requires WordPress 5.3 or newer. You are running version %s. Please upgrade.
sq_AL: Kjo temë lyp WordPress 5.3 ose më të ri. Po xhironi versionin %s. Ju lutemi, përmirësojeni.

note: translators: %: Page number.
en: Page %
sq_AL: Faqe %

en: Leave a comment
sq_AL: Lini një koment

[ctx: Comments title]
note: translators: %s: Comment count number.
en: %s comment | %s comments
sq_AL[0]: %s koment
sq_AL[1]: %s komente

en: 1 comment
sq_AL: 1 koment

note: translators: %s: On/Off
en: Dark Mode: %s
sq_AL: Mënyra e Errët: %s

en: This content is password protected. Please enter a password to view.
sq_AL: Kjo lëndë mbrohet me fjalëkalim. Për ta parë, ju lutemi, jepni një fjalëkalim.

en: Open menu
sq_AL: Hapni menunë

en: &#8220;Reading&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Lexim&#8221; nga Bertë Morizo

en: &#8220;Self portrait&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Autoportret&#8221; nga Bertë Morizo

en: &#8220;Daffodils&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Bathër e egër&#8221; nga Bertë Morizo

en: &#8220;Roses Trémières&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Mëllaga të Kuqe&#8221; nga Bertë Morizo

[ctx: Theme starter content]
en: Check out the Support Forums
sq_AL: Shihni Forumet e Asistencës

[ctx: Theme starter content]
en: Read the Theme Documentation
sq_AL: Lexoni Dokumentimin e Temës

[ctx: Theme starter content]
en: Need help?
sq_AL: Ju duhet ndihmë?

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One also includes an overlap style for column blocks. With a Columns block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Choose the "Overlap" block style to try it out.
sq_AL: Twenty Twenty-One përfshin gjithashtu një stil mbivendosje për blloqe shtyllash. Pasi të keni përzgjedhur një bllok Shtylla, hapni panelin “Stile” brenda anështyllës së Përpunuesit. Zgjidhni stilin “Mbivendosje” të bllokut që ta provoni.

[ctx: Theme starter content]
en: Overlap columns
sq_AL: Mbivendos shtylla

[ctx: Theme starter content]
en: Twenty Twenty-One includes stylish borders for your content. With an Image block selected, open the "Styles" panel within the Editor sidebar. Select the "Frame" block style to activate it.
sq_AL: Twenty Twenty-One përfshin anë të hijshme për lëndën tuaj. Pasi të keni përzgjedhur një bllok Figurë, hapni panelin “Stile” brenda anështyllës së Përpunuesit. Përzgjidhni stilin “Kornizë” të bllokut që të aktivizohet.

[ctx: Theme starter content]
en: Frame your images
sq_AL: U vini kornizë figurave tuaja

[ctx: Theme starter content]
en: Block patterns are pre-designed groups of blocks. To add one, select the Add Block button [+] in the toolbar at the top of the editor. Switch to the Patterns tab underneath the search bar, and choose a pattern.
sq_AL: Rregullsitë e blloqeve janë grupe blloqesh të konceptuar paraprakisht. Që të shtoni një të tillë, përzgjidhni butonin Shtoni Bllok [+] te paneli në krye të përpunuesit. Kaloni te skeda Rregullsi nën shtyllën e kërkimit, dhe zgjidhni një rregullsi.

[ctx: Theme starter content]
en: Add block patterns
sq_AL: Shtoni rregullsi blloku

[ctx: Theme starter content]
en: Create your website with blocks
sq_AL: Krijoni sajtin tuaj përmes blloqesh

en: Reading
sq_AL: Leximi

en: Young Woman in Mauve
sq_AL: Grua e Re në Vjollcë

en: The Garden at Bougival
sq_AL: Kopsht në Bugival

en: In the Bois de Boulogne
sq_AL: Në Pyllin e Bulonjës

en: Villa with Orange Trees, Nice
sq_AL: Vilë me Portokalle, Nicë

en: Roses Trémières
sq_AL: Mëllaga të Kuqe

en: &#8220;Villa with Orange Trees, Nice&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Vilë me Portokalle, Nicë&#8221; nga Bertë
     Morizo

en: Beautiful gardens painted by Berthe Morisot in the late 1800s
sq_AL: Kopshte të bukur të pikturuar nga Bertë Morizo në fundin e viteve 1800

en: &#8220;The Garden at Bougival&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Kopshti në Bugival&#8221; nga Bertë Morizo

en: &#8220;Young Woman in Mauve&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Grua e Re në Vjollcë&#8221; nga Bertë Morizo

en: &#8220;In the Bois de Boulogne&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Në Pyllin e Bulonjës&#8221; nga Bertë Morizo

en: Berthe Morisot<br>(French, 1841-1895)
sq_AL: Bertë Morizo<br>(Frënge, 1841-1895)

en: Playing in the Sand
sq_AL: Loja në Rërë

en: &#8220;Playing in the Sand&#8221; by Berthe Morisot
sq_AL: &#8220;Loja në Rërë&#8221; nga Bertë Morizo

note: translators: %s: Parent post.
en: Published in %s
sq_AL: Botuar në %s

en: Summary
sq_AL: Përmbledhje

en: Excerpt Settings
sq_AL: Rregullime Copëzash

en: Thick
sq_AL: I trashë

en: On Archive Pages, posts show:
sq_AL: Në Faqe Arkivi, postimet shfaqin:

note: translators: %s: Author name.
en: View all of %s's posts.
sq_AL: Shihni tërë postimet nga %s.

note: translators: %s: Author name.
en: By %s
sq_AL: Nga %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
sq_AL: Duket se nuk qemë në gjendje të gjenim ç’po kërkonit. Ndoshta mund t’ju ndihë kërkimi.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
sq_AL: Na ndjeni, por s’u përputh gjë me termat tuaj të kërkimit. Ju lutemi, riprovoni me ndoca fjalëkyçe të tjera.

note: translators: %s: Link to WP admin new post page.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
sq_AL: Gati për botimin e postimit tuaj të parë? <a href="%s">Fillojani këtu</a>.

en: Previous post
sq_AL: Postimi i mëparshëm

en: Next post
sq_AL: Postimi pasues

note: translators: %s: Parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
sq_AL: <span class="meta-nav">Botuar te</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: submit button]
en: Search
sq_AL: Kërko

en: Search&hellip;
sq_AL: Kërkoni&hellip;

note: translators: %d: The number of search results.
en: We found %d result for your search. | We found %d results for your search.
sq_AL[0]: Gjetëm %d përfundim për kërkimin tuaj.
sq_AL[1]: Gjetëm %d përfundime për kërkimin tuaj.

note: translators: %s: Search term.
en: Results for "%s"
sq_AL: Përfundime për "%s"

note: translators: %s: List of tags.
en: Tagged %s
sq_AL: Etiketuar me %s

note: translators: %s: List of categories.
en: Categorized as %s
sq_AL: Kategorizuar si %s

note: translators: %s: Name of current post. Only visible to screen readers.
en: Edit %s
sq_AL: Përpunoni %s

note: translators: %s: Name of current post.
en: Continue reading %s
sq_AL: Vazhdoni me leximin e %s

en: Dividers
sq_AL: Ndarës

en: Frame
sq_AL: Kornizë

en: Borders
sq_AL: Anë

en: Overlap
sq_AL: Mbivendose

[ctx: Block pattern description]
en: A block with 3 columns that display contact information and social media links.
sq_AL: Një bllok me 3 shtyla që shfaq të dhëna kontakti dhe lidhje mediash shoqërore.

en: Contact information
sq_AL: Informacion kontakti

[ctx: Block pattern description]
en: A list of projects with thumbnail images.
sq_AL: Listë projektesh me figura miniaturë.

en: Portfolio list
sq_AL: Listë portofoli

[ctx: Block pattern description]
en: An overlapping columns block with two images and a text description.
sq_AL: Një bllok shtyllash me mbivendosje, me dy figura dhe një përshkrim tekst.

en: Overlapping images and text
sq_AL: Mbivendosje figurash dhe teksti

[ctx: Block pattern description]
en: A media & text block with a big image on the left and a smaller one with bordered frame on the right.
sq_AL: Një bllok media & tekst me një figurë të madhe në të majtë dhe me një më të vogël, me kornizë me anë, në të djathtë.

en: Two images showcase
sq_AL: Shembull me dy figura

[ctx: Block pattern description]
en: Three images inside an overlapping columns block.
sq_AL: Tre figura brenda një blloku shtyllash me mbivendosje.

en: Overlapping images
sq_AL: Mbivendosje figurash

[ctx: Block pattern description]
en: A Media & Text block with a big image on the left and a heading on the right. The heading is followed by a separator and a description paragraph.
sq_AL: Një bllok Media & Tekst me një figurë të madhe në të majtë dhe me një titull në të djathtë. Titulli pasohet nga një ndarës dhe një paragraf përshkrimi.

en: Media and text article title
sq_AL: Titull artikulli me media dhe tekst

en: Let&#8217;s Connect.
sq_AL: Le të Lidhemi.

[ctx: Block pattern description]
en: A huge text followed by social networks and email address links.
sq_AL: Një tekst i stërmadh i ndjekur nga lidhje rrjetësh shoqërore dhe adresash email.

en: Links area
sq_AL: Zonë lidhjesh

en: A new portfolio default theme for WordPress
sq_AL: Një temë e re, parazgjedhje, portofol për WordPress

en: Large text
sq_AL: Tekst i madh

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
sq_AL: Madhësi e plotë

note: translators: %s: Publish date.
en: Published %s
sq_AL: Botuar më %s

en: Page
sq_AL: Faqe

en: Close
sq_AL: Mbylle

en: Primary menu
sq_AL: Menu parësore

en: Skip to content
sq_AL: Kalo te lënda

en: Add widgets here to appear in your footer.
sq_AL: Shtoni këtu widget-e që doni të shfaqen në fundfaqen tuaj.

en: Footer
sq_AL: Fundfaqe

en: Red to purple
sq_AL: E kuqe në të purpurt

en: Purple to red
sq_AL: E purpurt në të kuqe

en: Yellow to red
sq_AL: E verdhë në të kuqe

en: Red to yellow
sq_AL: E kuqe në të verdhë

en: Yellow to green
sq_AL: E verdhë në të gjelbër

en: Green to yellow
sq_AL: E gjelbër në të verdhë

en: Yellow to purple
sq_AL: E verdhë në të purpurt

en: Purple to yellow
sq_AL: E purpurt në të verdhë

en: White
sq_AL: E bardhë

en: Yellow
sq_AL: E verdhë

en: Orange
sq_AL: Portokalli

en: Red
sq_AL: E kuqe

en: Purple
sq_AL: E purpurt

en: Blue
sq_AL: Blu

en: Green
sq_AL: E gjelbër

en: Gray
sq_AL: Gri

en: Dark gray
sq_AL: Gri e errët

en: Black
sq_AL: E zezë

en: Gigantic
sq_AL: Gjigante

en: Huge
sq_AL: Të stërmëdha

en: Extra large
sq_AL: Ekstra të mëdha

en: Large
sq_AL: Të mëdha

en: Normal
sq_AL: Normale

en: Small
sq_AL: Të vogla

en: Extra small
sq_AL: Ekstra të vogla

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
sq_AL: Bazohet me krenari në %s.

en: Secondary menu
sq_AL: Menu dytësore

en: Comments are closed.
sq_AL: Komentet janë mbyllur.

en: Newer comments
sq_AL: Komente më të reja

en: Older comments
sq_AL: Komente më të vjetra

en: Full text
sq_AL: Tekst i plotë

en: Display Site Title & Tagline
sq_AL: Shfaq Titull & Moto Sajti

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
sq_AL: Duket se s’u gjet gjë në këtë vend. Ndoshta duhet provuar një kërkim?

en: Nothing here
sq_AL: S’ka gjë këtu

note: Author of the theme
en: the WordPress team
sq_AL: ekipi i WordPress-it
