Plugins - Akismet - en to sq_AL translation catalogue (300 entries)

en:  clients to access Akismet data and functionality
sq_AL:  klientë për të përdorur të dhëna dhe funksione Akismet

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
sq_AL: %1$s i ndryshoi gjendjen komentit në %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
sq_AL[0]: S’u kontrollua dot %d koment.
sq_AL[1]: S’u kontrolluan dot %d komente.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
sq_AL[0]: U shpu te të Padëshiruarat %d koment.
sq_AL[1]: U shpunë te të Padëshiruarat %d komente.

en: %s ago
sq_AL: %s më parë

en: %s approved | %s approved
sq_AL[0]: %s i miratuar
sq_AL[1]: %s të miratuar

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
sq_AL[0]: U kap %s koment si i padëshiruar.
sq_AL[1]: U kapën %s komente si të padëshiruar.

en: %s false positive | %s false positives
sq_AL[0]: %s pozitiv i rremë
sq_AL[1]: %s pozitivë të rremë

en: %s logo
sq_AL: Stemë e %s

en: %s missed spam | %s missed spam
sq_AL[0]: %s i padëshiruar i pakapur
sq_AL[1]: %s të padëshiruar të pakapur

en: %s reported this comment as not spam.
sq_AL: %s e ka raportuar këtë koment si jo të padëshiruar.

en: %s reported this comment as spam.
sq_AL: %s e ka raportuar këtë koment si të padëshiruar.

en: (opens in a new tab)
sq_AL: (hapet në skedë të re)

en: (undo)
sq_AL: (zhbëje)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
sq_AL[0]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur tashmë sajtin tuaj prej %2$s komenti të padëshiruar.
sq_AL[1]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur tashmë sajtin tuaj prej %2$s komentesh të padëshiruar.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
sq_AL[0]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur sajtin tuaj prej <a href="%2$s">%3$s komenti të padëshiruar</a>.
sq_AL[1]: <a href="%1$s">Akismet-i</a> e ka mbrojtur sajtin tuaj prej <a href="%2$s">%3$s komentesh të padëshiruar</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
sq_AL: <a href="%s">Akismet-i</a> bllokon hyrjen e të padëshiruarave në blogun tuaj.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
sq_AL[0]: <strong class="count">%1$s i padëshiruar</strong> bllokuar nga <strong>Akismet-i</strong>
sq_AL[1]: <strong class="count">%1$s të padëshiruar</strong> bllokuar nga <strong>Akismet-i</strong>

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/account
sq_AL: Një kyç API Akismet prej 12 shenjash. I passhëm që nga akismet.com/account

en: API Key
sq_AL: Kyç API

en: API key
sq_AL: Kyç API

en: API key for Akismet.
sq_AL: Kyç API për Akismet.

en: API key must be set to fetch stats.
sq_AL: Që të sillen statistika, duhet dhënë kyçi API.

en: Abilities for spam protection and comment moderation with Akismet.
sq_AL: Aftësi për mbrojtje nga mesazhe të padëshiruar dhe moderim komentesh me Akismet.

en: Account
sq_AL: Llogari

en: Account overview
sq_AL: Përmbledhje llogarie

en: Accuracy
sq_AL: Përpikmëri

en: Accuracy percentage of spam detection.
sq_AL: Përqindje përpikërie pikasjeje mesazhesh të padëshiruar.

en: Active
sq_AL: Aktiv

en: Add an %s subscription
sq_AL: Shtoni një pajtim %s

en: Akismet %1$s requires WordPress %2$s or higher.
sq_AL: Akismet %1$s lyp WordPress %2$s ose më sipër.

en: Akismet API Key
sq_AL: Kyç API Akismet

en: Akismet Anti-spam strictness
sq_AL: Ashpërsia Anti-spam e Akismet-it

en: Akismet Anti-spam: Spam Protection
sq_AL: Akismet Anti-spam: Mbrojtje Nga Mesazhe të Padëshiruar

en: Akismet Configuration
sq_AL: Formësim i Akismet-it

en: Akismet FAQ
sq_AL: FAQ mbi Akismet-in

en: Akismet Setup
sq_AL: Rregullim i Akismet-it

en: Akismet Stats
sq_AL: Statistika për Akismet-in

en: Akismet Support
sq_AL: Asistencë Akismet-i

en: Akismet Widget
sq_AL: Widget Akismet-i

en: Akismet caught this comment as spam and updated its status via webhook.
sq_AL: Akismet-i e kapi këtë koment si mesazh të padëshiruar dhe përditësoi gjendjen për të përmes webhook-u.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
sq_AL: Akismet-i, gjatë një riprove automatike, e konsideroi këtë koment si të padëshiruar.

en: Akismet caught this comment as spam.
sq_AL: Akismet-i e konsideroi këtë koment si të padëshiruar.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
sq_AL[0]: Akismet-i kontrolloi %s koment.
sq_AL[1]: Akismet-i kontrolloi %s komente.

en: Akismet cleared this comment and updated its status via webhook.
sq_AL: Akismet-i e spastroi këtë koment dhe përditësoi gjendjen e tij përmes webhook-u.

en: Akismet cleared this comment during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
sq_AL: Akismet-i e spastroi këtë koment gjatë një kontrolli të përsëritur. S’e përditësoi gjendjen e komentit, ngaqë qe ndryshuar tashmë nga një tjetër përdorues, ose shtojcë.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
sq_AL: Akismet-i, gjatë një riprove automatike, e pastroi këtë koment.

en: Akismet cleared this comment.
sq_AL: Akismet-i e pastroi këtë koment.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
sq_AL: Akismet-i s’rikontrolloi dot  komentet tuaja për <em>spam</em>.

en: Akismet detailed stats
sq_AL: Statistika Akismet të hollësishme

en: Akismet determined this comment was spam during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
sq_AL: Gjatë një kontrolli të përsëritur, Akismet-i përcaktoi se ky koment qe mesazh i padëshiruar. S’e përditësoi gjendjen e komentit, ngaqë qe ndryshuar tashmë nga një tjetër përdorues, ose shtojcë.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
sq_AL: Akismet-i hasi një problem me kërkesën e mëparshme SSL dhe e çaktivizoi përkohësisht. Së shpejti do të rifillojë përdorimin e SSL-së për kërkesa.

en: Akismet error code: %s
sq_AL: Kod gabimi Akismet: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
sq_AL: Filtrat e Akismet-it lënë jashtë mesazhe të padëshiruar, që kështu të përqendroheni në gjëra më të rëndësishme.

en: Akismet has detected a problem.
sq_AL: Akismet gjeti një problem.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
sq_AL[0]: Akismet ju kurseu %d orë!
sq_AL[1]: Akismet ju kurseu %d orë!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
sq_AL[0]: Akismet ju kurseu %d minutë!
sq_AL[1]: Akismet ju kurseu %d minuta!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
sq_AL[0]: Akismet ju kurseu %d ditë!
sq_AL[1]: Akismet ju kurseu %d ditë!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
sq_AL: Akismet-i s’është i formësuar. Ju lutemi, jepni një kyç API.

en: Akismet is now protecting your site from spam.
sq_AL: Akismeti-i tani po mbron sajtin tuaj nga mesazhe të padëshiruar.

en: Akismet privacy notice
sq_AL: Njoftim privatësie Akismet

en: Akismet provisionally cleared this comment.
sq_AL: Akismet-i e pastroi këtë koment.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
sq_AL: Akismet e rikontrolloi dhe e konsideron këtë koment si të padëshiruara.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
sq_AL: Akismet-i e rikontrolloi dhe e pastroi këtë koment.

en: Akismet runs quietly in the background, saving you hours of manual moderation.
sq_AL: Akismet punon pa zhurmë në prapaskenë, duke ju kursyer orë të tëra moderimi dorazi.

en: Akismet stats
sq_AL: Statistika Akismet-i

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
sq_AL: Akismet-i s’qe në gjendje ta rikontrollonte këtë koment (përgjigje: %s), por do të riprovojë vetvetiu më vonë.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
sq_AL: Akismet-i s’qe në gjendje të rikontrollonte këtë koment, por do të riprovojë vetvetiu më vonë.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
sq_AL: Akismet-i s’qe në gjendje ta rikontrollonte këtë koment (përgjigje: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
sq_AL: Akismet-i s’qe në gjendje të rikontrollojë këtë koment.

en: Akismet works with other plugins to keep spam away.
sq_AL: Akismet-i funksionon me shtojca të tjera që të mbajë larg mesazhe të padëshiruar.

en: All systems functional.
sq_AL: Krejt sistemet funksionalë.

en: All time
sq_AL: Krejt kohën

en: Allow
sq_AL: Lejoje

en: Almost done! Configure Akismet and say goodbye to spam
sq_AL: Thuajse mbaruam! Formësoni Akismet-in dhe u thoni lamtumirë mesazheve të padëshiruar

en: Always put spam in the Spam folder for review.
sq_AL: Vendosi përherë të padëshiruarat te dosja e Të padëshiruarave, për shqyrtim.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
sq_AL: Për këtë sajt është përcaktuar një kyç API Akismet te kartela %s.

en: Automattic - Anti-spam Team
sq_AL: Automattic - Ekipi Anti-spam

en: Awaiting spam check
sq_AL: Në pritje të kontrollit për të padëshiruara

en: Back to settings
sq_AL: Mbrapsht te rregullimet

en: By connecting, we'll use your Jetpack account to activate Akismet on this site.
sq_AL: Duke u lidhur, do të përdorim llogarinë tuaj Jetpack për të aktivizuar Akismet-in në këtë sajt.

en: Cancelled
sq_AL: I anuluar

en: Change
sq_AL: Ndryshoje

en: Cheatin&#8217; uh?
sq_AL: Po bëni me hile, hë?

en: Check comment for spam
sq_AL: Kontrolloje komentin për mesazhe të padëshiruar

en: Check for Spam
sq_AL: Kontrollo për të Padëshiruara

en: Checking for Spam (%1$s%)
sq_AL: Po kontrollohet për Të padëshiruar (%1$s%)

en: Checks a comment against the Akismet spam filter to determine if it is spam or legitimate content.
sq_AL: E kontrollon një koment kundrejt një filtri Akismet mesazhesh të padëshiruar, për të përcaktuar nëse është i tillë, apo lëndë e ligjshme.

en: Choose a plan on Akismet.com
sq_AL: Zgjidhni një plan në Akismet.com

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
sq_AL: Zgjidhni ose të hidhen tej vetvetiu të padëshiruarat më të këqia, ose që krejt të padëshiruarat të kalohen përherë te dosja e të padëshiruarave.

en: Cleaning up spam takes time.
sq_AL: Pastrimi i të padëshiruarave do kohë.

en: Cleared by Akismet
sq_AL: U pastrua nga Akismet-i

en: Click the Use this Key button.
sq_AL: Klikoni mbi butonin Përdor këtë Kyç.

en: Comment #%d could not be checked.
sq_AL: Komenti #%d s’u kontrollua dot.

en: Comment #%d is not spam.
sq_AL: Komenti #%d s’është i padëshiruar.

en: Comment #%d is spam.
sq_AL: Komenti #%d është i padëshiruar.

en: Comment History
sq_AL: Historik Komentesh

en: Comment discarded.
sq_AL: Komenti u hodh tej.

en: Comment not found.
sq_AL: S’u gjet koment.

en: Comment status was changed to %s
sq_AL: Gjendja e komentit u ndryshua si %s

en: Comment was caught by %s.
sq_AL: U kap koment nga %s.

en: Comments
sq_AL: Komente

en: Compatible plugins
sq_AL: Shtojca të përputhshme

en: Connect with API key
sq_AL: Lidhuni me kyç API

en: Connect with Jetpack
sq_AL: Lidheni me Jetpack-un

en: Contact Akismet support
sq_AL: Lidhuni me asistencën e Akismet-it

en: Contact support
sq_AL: Lidhuni me asistencën

en: Copy API key
sq_AL: Kopjo kyç API

en: Copy and paste the API key into the text field.
sq_AL: Kopjojeni dhe hidheni kyçin API te fusha e teksteve.

en: Could not find matching comment.
sq_AL: S’u gjet dot koment me përputhje.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
sq_AL: Hëpërhë s’arrihet të sillen statistika. Ju lutemi, riprovoni.

en: Date for this period.
sq_AL: Datë për këtë periudhë.

en: Debug information to help troubleshoot issues.
sq_AL: Informacion diagnostikimi për të ndihmuar në zgjidhjen problemesh.

en: Disabled.
sq_AL: E çaktivizuar.

en: Disconnect this account
sq_AL: Shkëpute këtë llogari

en: Display a privacy notice under your comment forms.
sq_AL: Shfaqni një njoftim privatësie nën formularët tuaj të komenteve.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
sq_AL: Shfaq numrin e komenteve të padëshiruar që ka kapur Akismet-i

en: Do not display privacy notice.
sq_AL: Mos shfaq njoftim privatësie.

en: Documentation for %s
sq_AL: Dokumentim për %s

en: Eliminate spam from your site
sq_AL: Asgjësoni në sajtin tuaj mesazhet e padëshiruar

en: Email address of the comment author.
sq_AL: Adresë email e autorit të komentit.

en: Enabled.
sq_AL: E aktivizuar.

en: Enter an API Key
sq_AL: Jepni një kyç API

en: Enter your API key
sq_AL: Jepni kyçin tuaj API

en: Enter/remove an API key.
sq_AL: Jepni/hiqni një kyç API.

en: Error getting compatible plugins.
sq_AL: Gabim në marrje shtojcash të përputhshme.

en: Error message if the check could not be completed.
sq_AL: Mesazh gabimi, nëse s’u arrit të plotësohej kontrolli.

en: Error message if the operation could not be completed.
sq_AL: Mesazh gabimi nëse veprimi s’u plotësua dot.

en: Estimated time saved by Akismet blocking spam, in seconds.
sq_AL: Kohë e përafërt e kursyes nga Akismet përmes bllokimi mesazhesh të padëshiruar, në sekonda.

en: Failed to check comment with Akismet API.
sq_AL: S’u arrit të kontrollohej koment me API Akismet-i.

en: Failed to connect to Akismet.
sq_AL: Dështoi lidhja me Akismet-in.

en: Failed to retrieve stats from Akismet API.
sq_AL: S’u arrit të merren statistika nga API Akismet.

en: Flagged as spam by %s
sq_AL: Iu vu shenjë si i padëshiruar nga %s

en: Flagged as spam by Akismet
sq_AL: U shënua si i padëshiruar nga Akismet-i

en: Flexible pricing
sq_AL: Çmime të zhdërvjellëta

en: For more information, see the <a class="akismet-external-link" href="%s">error documentation on akismet.com</a>
sq_AL: Për më tepër informacion, shihni <a class="akismet-external-link" href="%s">dokumentimin e gabimeve te akismet.com</a>

en: For more information:
sq_AL: Për më tepër të dhëna:

en: Get Akismet statistics
sq_AL: Merrni statistika Akismet

en: Get started
sq_AL: Fillojani

en: History
sq_AL: Historik

en: IP address of the commenter.
sq_AL: Adresë IP e komentuesit.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
sq_AL: Në u zgjedhtë, Akismet-i do të hedhë automatikisht tej mesazhet më të këqij të padëshiruar, në vend se t’i kalojë te dosja e mesazheve të padëshiruar.

en: If true, allow MCP clients to access Akismet data and functionality.
sq_AL: Nëse vihet si “true”, lejoji klientët MCP të përdorin të dhëna dhe funksione Akismet.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
sq_AL: Nëse true, shfaq numrin e komenteve të miratuara në krah të çdo autori komentesh, te faqja e listës së komenteve.

en: If you already have an API key
sq_AL: Nëse keni tashmë një kyç API

en: If you believe your site should not be classified as commercial, <a class="akismet-external-link" href="%s">please get in touch</a>
sq_AL: Nëse besoni se sajti juaj s’duhet klasifikuar si komercial, <a class="akismet-external-link" href="%s">ju lutemi, lidhuni me ne</a>

en: Increase your limit
sq_AL: Rritni kufirin për ju

en: Learn more about usage limits
sq_AL: Mësoni më tepër rreth kufijsh përdorimi

en: Learns from billions of spam signals across the web to stop junk before it reaches you.
sq_AL: Mëson nga miliarda sinjale mesazhesh të padëshiruar nëpër internet, për të ndalur hedhurinat para se të mbërrijnë te ju.

en: MCP (Model Context Protocol) allows AI assistants to access Akismet statistics and spam checking features.
sq_AL: MCP (Model Context Protocol) u lejon asistentëve IA të përdorin statistika Akismet dhe veçori kontrolli për mesazhe të padëshiruar.

en: Machine learning accuracy
sq_AL: Përpikëri të nxëni nga makina

en: Manual configuration
sq_AL: Formësim dorazi

en: Manually enter an API key
sq_AL: Jepni një kyç API dorazi

en: Missing
sq_AL: Mungon

en: Model Context Protocol
sq_AL: Protokoll Konteksti Modeli

en: Monthly breakdown of statistics.
sq_AL: Zbërthim mujor statistikash.

en: Multiple comments matched request.
sq_AL: Me kërkesën kanë përputhje shumë komente.

en: Name of the comment author.
sq_AL: Emër i autorit të komentit.

en: Name your own price for personal sites. Businesses start on a paid plan.
sq_AL: Për sajte personalë, vini vetë një çmim tuajin. Bizneset fillojnë me një plan me pagesë.

en: Network functions are disabled.
sq_AL: Funksionet e rrjetit janë të çaktivizuar.

en: New to Akismet
sq_AL: Të reja te Akismet-i

en: Next billing date
sq_AL: Data e faturimit të ardhshëm

en: No comment history.
sq_AL: Pa historik komentesh.

en: No comments were caught as spam.
sq_AL: S’u kapën komente si të padëshiruar.

en: No subscription found
sq_AL: S’u gjet pajtim

en: Note:
sq_AL: Shënim:

en: Number of legitimate comments incorrectly marked as spam in this period.
sq_AL: Numër komentesh të ligjshëm të shënuar pa të drejtë si mesazh i padëshiruar në këtë periudhë.

en: Number of legitimate comments incorrectly marked as spam.
sq_AL: Numër komentesh të ligjshëm, të shënuar pasaktësisht si mesazh i padëshiruar.

en: Number of spam comments that were missed in this period.
sq_AL: Numër komentesh të padëshiruar që s’u kapën në këtë periudhë.

en: Number of spam comments that were missed.
sq_AL: Numër komentesh mesazh i padëshiruar që s’u pikasën.

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
sq_AL: Në këtë faqe, jeni në gjendje të rregulloni shtojcën Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
sq_AL: Në këtë faqe, jeni në gjendje të përditësoni rregullimet tuaja për Akismet-in dhe të shihni statistika mbi mesazhe të padëshiruar.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
sq_AL: Në këtë faqe mund të shihni statistika mbi të padëshiruara të filtruara te sajti juaj.

en: Once you've chosen a plan, return here to complete your setup.
sq_AL: Pasi të keni zgjedhur një plan, kthehuni këtu që të plotësoni ujdisjen tuaj.

en: Optional recommendation from Akismet (e.g., "discard" for obvious spam).
sq_AL: Rekomandim opsional nga Akismet-i (p.sh., “discard” për mesazh të padëshiruar të dukshëm sheshit).

en: Overview
sq_AL: Përmbledhje

en: Past six months
sq_AL: Gjashtë muajt e fundit

en: Please <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">choose a free or paid plan</a> so Akismet can protect your site from spam.
sq_AL: Ju lutemi, <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">zgjidhni një plan falas, ose me pagesë</a>, që Akismet-i të mund të mbrojë sajtin tuaj nga mesazhe të padëshiruar.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
sq_AL: Ju lutemi, <a href="%1$s">përmirësojeni WordPress-in</a> me versionin e tanishëm, ose <a href="%2$s">kaloni te versioni 2.4 i shtojcës Akismet</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
sq_AL: Ju lutemi, kontrolloni <a href="%s">formësimin tuaj për Akismet-in</a> dhe lidhuni me strehuesin tuaj web, nëse problemi vazhdon.

en: Please contact <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
sq_AL: Për asistencë, ju lutemi, lidhuni me <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">asistecën e Akismet-it</a>.

en: Please contact your web host or firewall administrator and give them <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>
sq_AL: Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e strehës tuaj web, ose e firewall-it tuaj dhe jepuni <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">këtë informacion për domosdoshmëri sistemi Akismet</a>

en: Please enter a new key or <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contact Akismet support</a>
sq_AL: Ju lutemi, jepni një kyç të ri, ose <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">lidhuni me asistencën Akismet</a>

en: Please visit <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a> to purchase a new subscription.
sq_AL: Ju lutemi, vizitoni <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a>, që të blini një pajtim të ri.

en: Privacy
sq_AL: Privatësi

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
sq_AL[0]: U përpunua %d koment.
sq_AL[1]: U përpunuan %d komente.

en: Protect your site from comment spam and contact form spam — automatically.
sq_AL: Mbroni sajtin tuaj nga komente mesazh i padëshiruar dhe mesazhe të padëshiruar te formularë kontaktesh — automatikisht.

en: Protect your site from spam.
sq_AL: Mbroni sajtin tuaj nga mesazhe të padëshiruar.

en: Re-adding...
sq_AL: Po rilexohet...

en: Remove this URL
sq_AL: Hiqe këtë URL

en: Removing...
sq_AL: Po hiqet...

en: Retrieves Akismet spam protection statistics including spam blocked count, accuracy percentage, and other key metrics.
sq_AL: Bën marrje statistikash Akismet mbrojtjeje nga mesazhe të padëshiruar, përfshi numër mesazhesh të padëshiruar të bllokuar, përqindje përpikërie dhe vlera të tjera kyçe.

en: SSL status
sq_AL: Gjendje SSL-je

en: Save changes
sq_AL: Ruaji ndryshimet

en: Seamlessly integrates with plugins like Elementor, Contact Form 7, Jetpack and WPForms.
sq_AL: Integrohet pa një cen me shtojca të tilla si Elementor, Contact Form 7, Jetpack dhe WPForms.

en: See supported integrations
sq_AL: Shihni integrime të mbuluar

en: Set up your Akismet account
sq_AL: Rregulloni llogarinë tuaj Akismet

en: Settings
sq_AL: Rregullime

en: Show all %d plugins
sq_AL: Shfaqi krejt %d shtojcat

en: Show less
sq_AL: Shfaq më pak

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
sq_AL: Shfaq numrin e komenteve të miratuara në krah të çdo autori komentesh te faqja e listës së komenteve.

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
sq_AL: Shfaq numrin e komenteve të miratuar, në krah të çdo autori komentesh.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
sq_AL: Që të merrni një Kyç API, regjistrohuni për një llogari te %s.

en: Signed in as %s
sq_AL: I futur si %s

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
sq_AL: Hidhi tej në heshtje të padëshiruarat më të këqia dhe me më tepër përsëritje, që të mos i shoh kurrë.

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
sq_AL: Që prej %1$s, llogaria juaj ka bërë %2$s thirrje API, kundrejt kufirit të planit tuaj prej %3$s.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
sq_AL: Disa komente s’janë kontrolluar ende nga Akismet-i për të padëshiruara. Ata janë mbajtur përkohësisht për moderim dhe do të rikontrollohen vetvetiu më vonë.

en: Spam Blocked
sq_AL: Të padëshiruara të Bllokuara

en: Spam blocked | Spam blocked
sq_AL[0]: U bllokua i padëshiruar
sq_AL[1]: U bllokuan të padëshiruara

en: Spam filtering
sq_AL: Filtrim të padëshiruarish

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
sq_AL[0]: Të padëshiruar te dosja %1$s, më të vjetër se %2$d ditë, fshihet automatikisht.
sq_AL[1]: Të padëshiruar te dosja %1$s, më të vjetër se %2$d ditë, fshihet automatikisht.

en: Statistics
sq_AL: Statistika

en: Stats response could not be decoded.
sq_AL: Përgjigja për statistikat s’u shkodua dot.

en: Status
sq_AL: Gjendje

en: Strictness
sq_AL: Ashpërsi

en: Subscription Type
sq_AL: Lloj Pajtimi

en: Subscription type
sq_AL: Lloj pajtimi

en: Suspended
sq_AL: I pezulluar

en: Temporarily disabled.
sq_AL: Përkohësisht e çaktivizuar.

en: The 'comments' parameter must be an array.
sq_AL: Parametri 'comments' duhet të jetë një varg.

en: The API key you entered could not be verified.
sq_AL: Kyçi API që dhatë s’u verifikua dot.

en: The Akismet subscription plan
sq_AL: Plan pajtimtarësh Akismet-i

en: The HTTP_REFERER header.
sq_AL: Krye HTTP_REFERER.

en: The ID of the post the comment is being submitted to.
sq_AL: ID-ja e postimit në të cilin po parashtrohet komenti.

en: The comment content/text.
sq_AL: Konteksti/teksti i komentit.

en: The comment type (e.g., "comment", "trackback", "pingback").
sq_AL: Lloji i komentit (p.sh., “comment”, “trackback”, “pingback”).

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
sq_AL: S’u bë dot lidhja te akismet.com. Ju lutemi, shihni <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">udhërrëfyesin tonë mbi firewall-et</a> dhe kontrolloni formësimin e shërbyesit tuaj.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
sq_AL: Kyçi që dhatë është i pavlefshëm. Ju lutem, rikontrollojeni.

en: The permanent link to the post or page.
sq_AL: Lidhja e përhershme për te postimi ose faqja.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
sq_AL: Gjendje pajtimi - i vlefshëm, i anuluar ose i pezulluar

en: The time interval for stats. Options: "6-months", "all", or "60-days".
sq_AL: Intervali kohor për statistika. Mundësi: “6-months”, “all”, ose “60-days”.

en: The time interval for these stats.
sq_AL: Interval kohor për këto statistika.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
sq_AL: Periudha kohore për të cilën të merren statistika. Mundësi: 60-ditë, 6-muaj, krejt

en: The user role of the comment author if logged in.
sq_AL: Rol përdoruesi i autorit të komentit, nëse ka bërë hyrjen në llogari.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
sq_AL: Vlera e sjellë s’është kyç API i vlefshëm dhe i regjistruar.

en: There is a problem with your API key.
sq_AL: Ka një problem me kyçin tuaj API.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
sq_AL: S’pati komente për t’i kontrolluar. Akismet-i do të kontrollojë vetëm komentet në pritje të shqyrtimit.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
sq_AL[0]: Në këtë çast ka <a href="%2$s">%1$s koment</a> te radha e të padëshiruarave tuaja.
sq_AL[1]: Në këtë çast ka <a href="%2$s">%1$s komente</a> te radha e të padëshiruarave tuaja.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
sq_AL: S’ka asgjë te <a href='%s'>radha juaj e të padëshiruarave</a> në këtë çast.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by something else.
sq_AL: Ky koment s’u dërgua te Akismet-i, kur qe parashtruar, ngaqë qe kapur nga diçka tjetër.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by the comment disallowed list.
sq_AL: Ky koment s’u dërgua te Akismet-i, kur qe parashtruar, ngaqë qe kapur nga lista e komenteve të palejuara.

en: This comment was reported as not spam.
sq_AL: Ky koment është raportuar si jo i padëshiruar.

en: This comment was reported as spam.
sq_AL: Ky koment është raportuar si i padëshiruar.

en: This plugin you've installed is compatible. Follow the documentation link to get started. | These plugins you've installed are compatible. Follow the documentation links to get started.
sq_AL[0]: Kjo shtojcë që instaluat është e përputhshme. Që t’ia filloni, ndiqni lidhje te dokumentimi.
sq_AL[1]: Këto shtojca që instaluat janë të përputhshme. Që t’ia filloni, ndiqni lidhje te dokumentimi.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed.</a>
sq_AL: Ky sajt përdor Akismet-in që të reduktojë mesazhet e padëshiruar. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Mësoni se si përpunohen të dhënat e komenteve tuaja.</a>

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
sq_AL: Kyçi i API-t për këtë saj është i fshehur brenda programit dhe s’mund të ndryshohet përmes API-t.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
sq_AL: Kyçi i API-t për këtë saj është i fshehur brenda programit dhe nuk mund të fshihet.

en: Title:
sq_AL: Titull:

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
sq_AL: Për të ndihmuar sajtin tuaj me transparencën sipas ligjesh privatësie të tillë si GDPR, Akismet-i mund të shfaqë një shënim për përdoruesit tuaj, nën formularë komentesh.

en: Tool access
sq_AL: Hyrje te mjete

en: Total number of legitimate comments approved in this period.
sq_AL: Numër gjithsej komentesh të ligjshëm të miratuar në këtë periudhë.

en: Total number of legitimate comments approved.
sq_AL: Numër gjithsej komentesh të ligjshëm të miratuar.

en: Total number of spam comments blocked in this period.
sq_AL: Numër gjithsej komentesh mesazh i padëshiruar të bllokuar në këtë periudhë.

en: Total number of spam comments blocked.
sq_AL: Numri gjithsej i komenteve mesazh i padëshiruar të bllokuar.

en: URL removed
sq_AL: URL-ja u hoq

en: URL/website of the comment author.
sq_AL: URL/sajt i autorit të komentit.

en: Un-spammed by %s
sq_AL: Iu hoq shenja si i padëshiruar nga %s

en: Unique identifier for this check, used for webhooks and updates.
sq_AL: Identifikues unik për këtë kontroll, i përdorur për webhook-e dhe përditësime.

en: Upgrade
sq_AL: Përmirësojeni

en: Upgrade plan
sq_AL: Përmirësoni Planin

en: Upgrade to %s
sq_AL: Përmirësojeni me %s

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Akismet Anti-spam keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
sq_AL: I përdorur nga miliona vetë, Akismet-i ka shumë mundësi të jetë mënyra më e mirë në botë për <strong>të mbrojtur blogun tuaj nga mesazhe të padëshiruar</strong>. Akismet  Anti-spam e mban të mbrojtur sajtin tuaj, edhe kur ju flini. Që t’ia filloni: aktivizojeni shtojcën Akismet dhe mandej shkoni te faqja e Rregullimeve të Akismet-it që të ujdisni kyçin tuaj API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
sq_AL: I përdorur nga miliona vetë, Akismet-i ka shumë mundësi të jetë mënyra më e mirë në botë <strong>për të mbrojtur blogun tuaj nga mesazhe të padëshiruar</strong>. E mban të mbrojtur sajtin tuaj, edhe kur ju flini. Që t’ia filloni, thjesht shkoni te <a href="admin.php?page=akismet-key-config">faqja e Rregullimeve të Akismet-it</a> që të sistemoni kyçin tuaj API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
sq_AL: I përdorur nga miliona vetë, Akismet-i ka shumë mundësi të jetë mënyra më e mirë në botë <strong>për të mbrojtur blogun tuaj nga mesazhe të padëshiruar</strong>. Sajti juaj është i formësuar dhe mbrojtur plotësisht, edhe kur ju flini.

en: User agent string of the web browser submitting the comment.
sq_AL: Varg agjenti përdoruesi për shfletuesin prej të cilit po parashtrohet komenti.

en: View comment history
sq_AL: Shihni historik komentesh

en: View detailed stats
sq_AL: Shihni statistika të hollësishme

en: View documentation
sq_AL: Shihni dokumentimin

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
sq_AL: WP-Cron është çaktivizuar duke përdorur konstanten DISABLE_WP_CRON. Rikontrolli për komente mund të mos funksionojë si duhet.

en: Want to use a different account? <a href="%s" class="akismet-external-link">Visit akismet.com</a> to set it up and get your API key.
sq_AL: Doni të përdorni një tjetër llogari? <a href="%s" class="akismet-external-link">Vizitoni akismet.com</a>, që ta ujdisni dhe të merrni kyçin tuaj API.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
sq_AL: Ne grumbullojmë hollësi rreth vizitorëve që komentojnë në Sajte që përdorim shërbimin tonë kundër mesazhesh të padëshiruar, Akismet. Hollësitë që grumbullojmë varen nga formësimi që Përdoruesi i ka bërë Akismet-it për Sajtin, por zakonisht përfshijnë adresën IP të komentuesit, agjentin e përdoruesit, referuesin, dhe URL-në e Sajtit (tok me hollësi të tjera të furnizuara nga vetë komentuesi, të tilla si emri i tij, emri i përdoruesit, adresa email dhe vetë komenti).

en: We detected commercial activity on your site
sq_AL: Pikasën veprimtari komerciale në sajtin tuaj

en: Whether the check was successfully performed.
sq_AL: Nëse kontrolli u krye me sukses apo jo.

en: Whether the comment is identified as spam.
sq_AL: Nëse komenti është identifikuar si mesazh i padëshiruar apo jo.

en: Whether the stats were successfully retrieved.
sq_AL: Nëse u morën a jo me sukses statistikat.

en: Works with popular contact forms
sq_AL: Funksionon me formularë popullorë kontakti

en: Would you like to <a href="%s">scan pending comments for spam</a>?
sq_AL: Do të donit të <a href="%s">kontrollonit komentet e mbajtura pezull për mesazhe të padëshiruar</a>?

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>
sq_AL: Mund të na ndihmoni të luftojmë mesazhet e padëshiruar dhe të përmirësoni llogarinë tuaj duke <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">kontribuar një sasi token-ësh</a>

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
sq_AL: S’keni plan Akismet.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
sq_AL: S’keni leje për ta bërë këtë.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
sq_AL: Lypset të jepni një kyç API që të aktivizoni shërbimin Akismet në sajtin tuaj.

en: Your API key is no longer valid.
sq_AL: Kyçi juaj për API-n s’është më i vlefshëm.

en: Your Akismet account appears to be suspended. This sometimes happens if there's a billing or verification issue. Please contact our support team so we can help you get it sorted.
sq_AL: Llogaria juaj Akismet duket të jetë pezulluar. Ndonjëherë kjo ndodh nëse ka problem faturimi, ose verifikimi. Ju lutemi, lidhuni me ekipin tonë të asistencës, që të mund t’ju ndihmojmë.

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
sq_AL: Përdorimi i llogarisë tuaj Akismet po i afrohet kufirit të planit tuaj

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
sq_AL: Përdorimi i llogarisë tuaj Akismet ka tejkaluar kufirin e planit tuaj

en: Your Akismet plan has been cancelled.
sq_AL: Plani juaj Akismet është anuluar.

en: Your Akismet subscription is suspended.
sq_AL: Pajtimi juaj Akismet është pezulluar.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for three consecutive months. We have restricted your account for the rest of the month. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
sq_AL: Përdorimi i llogarisë tuaj Akismet e ka tejkaluar kufirin e planit tuaj për tre muaj me radhë. E kemi kufizuar llogarinë tuaj për pjesën e mbetur të muajit. Që të siguroni se sajti juaj mbetet i mbrojtur nga mesazhe të padëshiruar, rritni kufirin për ju.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for two consecutive months. Next month, we will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
sq_AL: Përdorimi juaj i Akismet-it ka qenë mbi kufirin e planit tuaj për dy muaj të njëpasnjëshëm. Muajin pasues do ta kufizojmë llogarinë tuaj, pasi të mbërrini te kufiri. Rritni kufirin tuaj, që të siguroni se sajti juaj mbetet i mbrojtur nga mesazhe të padëshiruara.

en: Your Akismet usage is nearing your plan&#8217;s limit for the third consecutive month. We will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
sq_AL: Përdorimi i llogarisë tuaj Akismet është afër kufirit të planit tuaj për muajin e tretë radhazi. Do ta kufizojmë llogarinë tuaj, pasi të mbërrini në kufi. Që të siguroni se sajti juaj mbetet i mbrojtur nga mesazhe të padëshiruar, rritni kufirin për ju.

en: Your Jetpack account is connected, but it doesn't have an active Akismet subscription yet. To continue, please choose a plan on Akismet.com.
sq_AL: Llogaria juaj Jetpack është e lidhur, por s’ka ende ndonjë pajtim aktiv Akismet. Që të vazhdoni, ju lutemi, zgjidhni një plan në Akismet.com.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
sq_AL: Shërbyesi juaj s’bën dot kërkesa SSL; lidhuni me strehuesin e shërbyesit tuaj dhe kërkojuni të shtojnë mbulim kërkesash SSL.

en: Your account has been restricted
sq_AL: Llogaria juaj është kufizuar

en: Your current subscription is for <a class="akismet-external-link" href="%s">personal, non-commercial use</a>. Please upgrade your plan to continue using Akismet.
sq_AL: Pajtimi juaj i tanishëm është për <a class="akismet-external-link" href="%s">përdorim personal, jo-komercial</a>. Ju lutemi, përmirësoni planin tuaj, që të vazhdoni të përdorni Akismet-in.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>
sq_AL: Firewall-i juaj mund të jetë duke bllokuar lidhjen  e Akismet-it me API-n e vet. Ju lutemi, lidhuni me strehuesin tuaj dhe shihni <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">udhërrëfyesin tonë për firewall-e</a>

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
sq_AL: Sajti juaj s’lidhet dot te shërbyesit Akismet.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.
sq_AL: Përgjegjësi i strehës tuaj web, ose i shërbyesit tuaj, e ka çaktivizuar funksionin PHP <code>gethostbynamel</code>.

en: Zero effort
sq_AL: Zero përpjekje

[ctx: comments]
en: Spam
sq_AL: I padëshiruar

en: spam folder
sq_AL: dosje të padëshiruarish
